viata.... de ce insista ea sa ne ofere mereu noi ispite?? cat de tare trebuie sa fie cineva sa reziste la promisiuni, vise, dorinte...cand aflati raspunsul la aceasta intrebare va rog sa ma anuntati si pe mine, va rog sa imi dati acea reteta magica care aduce fericirea..si cand o descoperiti nu fiti egoisti..share it with the world!! we need it:D
serios acum...nu am fost niciodata genul care sa isi doreasca ceva ce nu putea avea..insa timpul m-a invatat ca niciodata nu trebuie sa zic niciodata...e posibil oare ca din oameni cu picioarele pe pamant sa devenim niste simpli visatori??dorinte reprimate..vise spulberate..imagini sterse cu buretele..amintiri de mult ingropate..oare asta e tot ceea ce ne ofera de fapt viata?? de ce atunci mai vin iluziile in viata noastra si ne arata cutare si cutare lucru daca mai apoi puok!!!vine valul si ia calul=))
am renuntat de ceva vreme a mai lupta cu soarta, a mai fi impotriva morilor de vant..go with za flow..cred ca asa se numeste..;)) si sa stiti ca se pare ca merge..da rezultate..sau poate e abia autosugestia..insa orice ar fi functioneste;)..incetul cu incetul realizezi ca sperantele nu au dus niciodata la nimic si everything is a big lie...:))
reflectii...
Acum 14 ani
4 comentarii:
"viata.... de ce insista ea sa ne ofere mereu noi ispite?? " - Pentru ca altfel te-ai plictisii la maxim !
"cat de tare trebuie sa fie cineva sa reziste la promisiuni, vise, dorinte..." pai nu trebuie sa fie tare (ca si masura) ci trebuie sa aiba un caracter statornic si sa fie de fire ambitios cu planuri pe care le si realizeaza !!
sperantele exista pentru oamenii care cred cu adevarat in ele,insa de cele mai multe ori sperantele sunt desarte.. a lupta pentru ceva ce nu poti avea este intr-adevar o provocare insa trebuie sa fii maestru si sa fii sigur pe ceea ce iti doresti, nimeni si nimic nu va putea fi obtinut daca lupti doar tu..nu e vb de a renunta sa lupti cu soarta, ea oricum face cum vrea..si sa sti ca soarele poate rasari cand te astepti mai putin pe straduta ta :) have faith!!
si iubita mea...tot nu mi-ai spus...pe cand vine tu la mine:D, told ya...boyz..funnnn...pls..miss ya!!!!
heya!! sa sti ca imi placea mai mult primul tau post de pe blog...era mai happy, fresh..asa ca tine..ultimele denota asa o tristete...si nu imi place asta la tine...u've never been sad love...what happened??? u used to smile just to make us feel better and god knows ca ai trecut prin multe...
hai zambeste pentru mine si nu te intrista copilas mic..cum zice si cata..soarele vine puiu poate mai repede decat crezi..
welll........ma gandeam la ceva....poate vrei si tu sa mai imi rasp sa stiu ce mai faci!!!!
acum totul e gata, consumat, pls macar sa stim ceva de tine...te poop
Trimiteți un comentariu